O Polityce

Na wezwanie prokuratury ujawniamy informacje

Nie akceptujemy publikowania przez użytkowników serwisu internetowego POLITYKA.PL wpisów sprzecznych z prawem. Nie akceptujemy publikowania przez użytkowników serwisu internetowego POLITYKA.PL wpisów sprzecznych z prawem. Sergey Lysenkov / PantherMedia
Przypominamy, że nie akceptujemy publikowania przez użytkowników serwisu internetowego POLITYKA.PL wpisów sprzecznych z prawem.

Informujemy, że otrzymaliśmy pismo od organów ścigania wzywające nas do ujawnienia informacji dotyczących użytkowników serwisu internetowego POLITYKA.PL, których wpisy, w ocenie osób trzecich, wyczerpują znamiona zniesławienia, stanowiącego czyn z art. 212 kodeksu karnego.

Mimo że usunęliśmy kontrowersyjne wpisy, Prokurator na podstawie art. 180 § oraz art. 218 § 1 i 2 kodeksu postępowania karnego zwolnił nas z tajemnicy służbowej i wezwał do wydania numerów IP wraz z dokładnym czasem i portem urządzeń, z których zostały zamieszczone te wpisy. Postanowienie Prokuratora zostało utrzymane w mocy przez Sąd Rejonowy, zatem byliśmy obowiązani do wydania żądanych informacji. Sąd uznał, że w przypadku gdy użytkownik serwisu internetowego czuje się zniesławiony wpisami zamieszczonymi przez innego użytkownika, zwolnienie z tajemnicy i nakazanie wydania informacji zmierzających do ustalenia sprawcy przestępstwa jest zgodne z przepisami prawa.

Informujemy, że również ewentualne przyszłe postanowienia sądów i uprawnionych organów ścigania w powyższej materii będą przez nas respektowane i wykonywane.

Jednocześnie przypominamy, że nie akceptujemy publikowania przez użytkowników serwisu internetowego POLITYKA.PL wpisów sprzecznych z prawem, a w szczególności zniesławiających osoby trzecie lub naruszających ich dobra osobiste.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama