O Polityce

Nagrody Historyczne POLITYKI wręczone

Od lewej: Dariusz Stola, Jerzy Kochanowski, Włodzimierz Borodziej, Ewa Wiatr, Michał Sutowski, Marian Turski, Marcin Zaremba. Od lewej: Dariusz Stola, Jerzy Kochanowski, Włodzimierz Borodziej, Ewa Wiatr, Michał Sutowski, Marian Turski, Marcin Zaremba. Leszek Zych / Polityka

W siedzibie redakcji POLITYKI 8 maja zostały uroczyście wręczone nagrody za najlepsze książki historyczne, jakie ukazały się w Polsce w 2017 r.

Sam jestem z getta łódzkiego, ale to nie była protekcja – tak Marian Turski, szef działu historycznego naszego tygodnika i przewodniczący komisji przyznającej nagrody, rozpoczął prezentację „Dziennika z getta łódzkiego”, bezkonkurencyjnego zwycięzcy w kategorii pamiętników i wspomnień. Jego autorka Rywka Lipszyc (rówieśnica Anny Frank, rocznik 1929) przetrwała wojnę, ale wkrótce po jej zakończeniu zmarła z wycieńczenia.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Do i od Redakcji; s. 106
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.