Z dumą informujemy, że dziennikarz POLITYKI został laureatem Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska. Adama Grzeszaka nagrodzono za opublikowane w ubiegłym roku na łamach naszego tygodnika artykuły: „Rachunek za łzy” (POLITYKA 30/17), „Wilki z kotłowni” (POLITYKA 44/17) oraz „Mikołaj dobra rada” (POLITYKA 51/17).
Podczas zorganizowanej przez Press Club Polska uroczystości wręczono również Nagrodę im. Dariusza Fikusa. Tegorocznymi laureatami zostali Andrzej Gajcy i Janusz Schwertner, których wyróżniono za tekst „Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi”. Natomiast Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa otrzymał Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz, przedstawiciel Komitetu Społecznego „Wyjaśnić Śmierć Jarosława Ziętary” za „niestrudzone dążenie do prawdy o niewyjaśnionym do dziś morderstwie poznańskiego dziennikarza”.
Nagroda im. Dariusza Fikusa przyznawana jest dziennikarzom mediów drukowanych i ma na celu podkreślenie roli prasy, jak również upamiętnienie patrona nagrody, który całe życie zawodowe był związany z mediami drukowanymi. Dariusz Fikus był publicystą gospodarczym, kierownikiem działu ekonomicznego i wieloletnim sekretarzem redakcji POLITYKI. Publikował także w wydawnictwach podziemnych; był sekretarzem generalnym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich; uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po stronie Solidarności. W 1989 r. został redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”, a w 1991 r.