O Polityce

OFF Festival 2018

materiały prasowe / materiały prasowe
Zapraszamy do Katowic od 3 do 5 sierpnia.

Najłatwiej płynie się z prądem, ale OFF nie lubi łatwych rozwiązań. Festiwal powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Historia OFF Festivalu to dziesiątki, setki, tysiące dowodów na to, że muzyka zmienia ludzi. A ludzie zmieniają świat. Na OFFa przyjeżdża się, by odkryć nową fascynującą muzykę lub po raz pierwszy w Polsce zobaczyć legendy światowej muzyki alternatywnej.

W tym roku OFF Festival odbędzie się po raz trzynasty. W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zobaczymy występy m.in. odważnej, kontrowersyjnej i oryginalnej M.I.A., zachwycającej swoją charyzmą Charlotte Gainsbourg czy słynących z fenomenalnych koncertów Grizzly Bear. Materiał ze swojej najnowszej płyty zaprezentuje Jon Hopkins. Po raz pierwszy w Polsce wystąpią wyczekiwani w naszym kraju John Maus i Turbonergo. W podwójnej roli pojawi się w Katowicach Ariel Pink. Nie tylko jako muzyk, ale również jako kurator Sceny Eksperymentalnej. Możecie być pewni, że wykonawcy, którzy z jego polecenia zostali zaproszeni na OFF Festival, to intrygująca pod względem artystycznym mieszanka. To wszystko to zaledwie początek muzycznych wrażeń, jakie czekają na Was w tym roku.

OFF Festival jest jedynym festiwalem w tej części Europy o tak silnej reprezentacji muzyki z każdego zakątka świata – od obu Ameryk po Afrykę i Azję. W tym roku w Katowicach wystąpią m.in. bułgarski chór Le Mystère des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), biorący na warsztat tureckie klasyki kolektyw Derya Yildrim And Grup Simsek czy nieobliczalna japońska wokalistka Wednesday Campanella. OFF Festival to także przegląd najciekawszej polskiej muzyki oraz wyjątkowe koncerty. Kult zagra w całości płytę „Spokojnie”, Muchy zaprezentują album „Xerroromans", zobaczymy specjalnie przygotowany na festiwal występ Skalpel Big Band.

OFF Festival Katowice to wydarzenie kompletne. Prócz świetnej muzyki serwowanej w przyjaznym otoczeniu warto zwrócić uwagę na Wydarzenia Towarzyszące. Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę Kawiarni Literackiej, której kuratorką jest pisarka Sylwia Chutnik, laureatka literackiego Paszportu POLITYKI. Odbędą się rozmowy o tym, co ważne dla współczesnej literatury oraz jej twórców i twórczyń. Oprócz dyskusji będzie możliwość posłuchania literatury na żywo: autorzy i autorki będą czytać swoje teksty przy improwizowanej muzyce. To jedyny moment, kiedy można usłyszeć i zobaczyć, jak literatura splata się z dźwiękiem.
Zapraszamy do obejrzenia wideozapowiedzi Kawiarni Literackiej.

Na uczestników OFFa czeka także doskonała oferta gastronomiczna, której nie powstydziłby się niejeden stricte kulinarny festiwal. Uważnie planowana i selekcjonowana grupa dostawców zapewnia menuz najwyższej półki – każdy, niezależnie od tego, czy jest weganinem, bezglutenowcem, fanem kuchni regionalnej czy… kapryśnym pięciolatkiem, znajdzie tu coś dla siebie.

Odważne decyzje programowe i konsekwencja przy równoczesnej otwartości na wyzwania zmieniającego się świata sprawiają, że OFF Festival Katowice cieszy się przychylnością fanów, mediów i branży muzycznej. Impreza zdobyła wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Znalazła się również w elitarnym gronie kilku festiwali nominowanych do nagrody za najlepszy program. W kwietniu 2014 roku prestiżowy TIME Magazine zamieścił OFF Festival Katowice na liście 14 najciekawszych festiwali na świecie. W 2017 brytyjski Guardian uznał OFFa za jedną z 10 najlepszych imprez festiwalowych w Europie. Z kolei dzięki sesjom wideo, zarejestrowanym przez współpracujące z OFFem amerykańskie radio KEXP (m.in. w przestrzeni Porcelany Śląskiej i na Nikiszowcu) o Katowicach i polskich zespołach – takich jak Hańba!, Sutari czy Coals – dowiedział się cały świat.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z czwartej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zagrają: M.I.A., Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra „Spokojnie”, David August, Clap Your Hands Say Yeah grają „Some Loud Thunder”, Skalpel Big Band, Marlon Williams, Zola Jesus, … And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Kapela ze Wsi Warszawa, Big Freedia, Egyptian Lover, Le Mystère des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Rolling Blackouts Coastal Fever, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, No Age, Fontaines D.C., Unsane, Sensations’ Fix, Derya Yildirim And Grup Simsek, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Muchy grają „Xerroromans", Khidja, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Sonbird, Good Night Chicken, Min t, tęskno, Pokusa, Lonker See, Sierść, Daniel Spaleniak, Meek, Oh Why? oraz Panieneczki.

Więcej informacji: www.off-festival.pl

Reklama
Reklama