O Polityce

Rzecznik zwykłego człowieka

Zmarł Igor Miecik

Igor Miecik (1971–2018) Igor Miecik (1971–2018) Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Zmarł Igor Miecik, nasz wieloletni kolega. W POLITYCE dorósł jako reporter i spędził sześć lat. Był wybitnym reportażystą i autorem wyjątkowych książek poświęconych Rosji, z którą miał silne osobiste związki przez matkę Rosjankę. Dwukrotnie nagradzano go Grand Pressem. Miał 47 lat.

Zaczynał w dawnym „Super Expressie”, w czasach gdy owa gazeta poza wielkimi miastami traktowana była jako rzecznik interesów „zwykłego człowieka”. Igor też widział się w tej roli. Miał ów dziennikarski instynkt, nakazujący zawsze stawać po stronie pomijanych, skrzywdzonych.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Rzecznik zwykłego człowieka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.