O Polityce

Mancewicz Machcewiczem

Sprostowanie Stanisława Mancewicza

Polityka

Muszę się pożalić. W ostatnim numerze POLITYKI w rubryce Polityka i obyczaje, bodaj drugi raz występuję jako Machcewicz. Koledzy i koleżanki bardzo się ze mnie śmieją, bowiem moje machcewiczowstwo ma wieloletnią tradycję. Przez bodaj ostatnie dwie dekady wszelkie zaproszenia na bankiety, spotkania mędrców, okrągłe stoły, debaty jałowe i pożywne, na konwentykle, na rady wydziałów, spotkania z dziekanami i działaczami, na tajne narady, na przyznawanie najwyższych orderów domów panujących, doproszenia do ciał decyzyjnych, ale i liczne propozycje matrymonialne, na uroczyste erygowania i burzenia muzeów – wszystko to otrzymuję wyłącznie jako Machcewicz, a nader często jako Paweł.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Mancewicz Machcewiczem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.