O Polityce

Debaty POLITYKI

Z POLITYKĄ o świętowaniu niepodległości i metropoliach

Filharmonia w Szczecinie Filharmonia w Szczecinie UM Szczecin

O niepodległości w Szczecinie 12 września debatować będą Piotr Krzystek, prezydent miasta, Marcin Galicki z portalu Wspieram.pl, Roman Czejarek, radiowiec, oraz Anita Agnihotri, pochodząca z Indii, ale mieszkająca w Polsce od 35 lat restauratorka, zeszłoroczna zdobywczyni tytułu Szczecinianka Roku. Będą rozważać, jak powinno wyglądać świętowanie 100-lecia niepodległości w mieście, które 100 lat temu nie było nawet polskie, a po drugiej wojnie szukało własnej tożsamości? Co i jak mogłoby zjednoczyć mieszkańców we wspólnym celebrowaniu tego wydarzenia? Wszystko pod hasłem „Niepodległość w ujęciu kampanii reklamowej „codziennie Polskę tworzyMY”.

Współgospodarzem spotkania, które odbędzie się o godz. 18.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, będzie Gmina Miasta Szczecin, a prowadzącym nasz redakcyjny kolega, znakomity dziennikarz Edwin Bendyk. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale ze względu na pojemność sali liczba miejsc jest ograniczona.

Dzień później, 13 września, w Bydgoszczy o tworzących się w polskiej gospodarce metropoliach rozmawiać będą: Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, prof. dr hab. Grzegorz Gorzelak z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Uniwersytetu Warszawskiego, dr Robert Gawłowski, prodziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy, Wojciech Sypniewski, wójt Gminy Osielsko, oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Debata odbędzie się w Przystani Bydgoszcz, na Wyspie Młyńskiej, i ją również poprowadzi Edwin Bendyk.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Debaty POLITYKI"
Reklama