O Polityce

Tablica dla Singera

Isaac Bashevis Singer uwieczniony w Warszawie

Uroczystość odsłonięcia tablicy w Warszawie przy ulicy Krochmalnej. Uroczystość odsłonięcia tablicy w Warszawie przy ulicy Krochmalnej. Tadeusz Późniak / Polityka
Uroczystość odbyła się z inicjatywy Miasta Stołecznego Warszawy, w ramach Festiwalu „Warszawa Singera”.
Rozmowa Mariana TurskiegoPolityka Rozmowa Mariana Turskiego

28 sierpnia przy ulicy Krochmalnej w Warszawie, czyli w miejscu, w którym 110 lat temu zamieszkał Isaac Bashevis Singer, odsłonięto tablicę upamiętniającą tego wybitnego pisarza i laureata Nagrody Nobla. Uroczystość odbyła się z inicjatywy Miasta Stołecznego Warszawy, w ramach Festiwalu „Warszawa Singera”.

Wśród gości była nie tylko dyrektor Festiwalu Gołda Tencer, pani ambasador Izraela w Polsce Anna Azari i przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, ale również wnuczka Singera – Meirav Hen oraz nasz redakcyjny kolega, kierownik działu historycznego, Marian Turski, który w 1984 r. w Stanach Zjednoczonych, jako jedyny polski dziennikarz przeprowadził z Singerem wywiad. Tę archiwalną rozmowę można przeczytać tutaj.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Tablica dla Singera"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama