O Polityce

Paweł Reszka na pokładzie POLITYKI

Paweł Reszka nowym szefem działu krajowego

Paweł Reszka Paweł Reszka Tomasz Adamowicz / Forum

Miło nam poinformować, że do zespołu naszego tygodnika dołącza wybitny reporter Paweł Reszka – laureat najważniejszych dziennikarskich nagród: im. Dariusza Fikusa (2005), Andrzeja Woyciechowskiego (2010), Grand Press (2010) oraz Mediatorów, a także autor kilku reporterskich książek, w tym głośnych: „Mali Bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy” i „Mali Bogowie 2. Jak umierają Polacy”. Od tego tygodnia będzie kierował działem krajowym POLITYKI.

Paweł Reszka urodził się w 1969 r. w Choszcznie. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w zawodzie pracuje od 1991 r. Był reporterem „Rzeczpospolitej”, a następnie zastępcą szefa działu politycznego. Pracował także dla działu zagranicznego – był korespondentem „Rzeczpospolitej” w czasach konfliktów m.in. w Afganistanie, Rwandzie i Kosowie. Później zaś objął stanowisko zastępcy szefa działu zagranicznego; był też korespondentem tej gazety w Moskwie (2003–06).

W latach 2006–09 szefował działowi śledczemu „Dziennika”. Potem był związany m.in. z „Wprost” i redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia, pracował jako dziennikarz i felietonista „Tygodnika Powszechnego”, ostatnio zaś – w „Newsweeku”.

Uczył adeptów dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Wykłada na Uniwersytecie Katolickim we Lwowie, a od wiosny znów będzie uczył na UW. Jest współzałożycielem i członkiem Rady Fundacji Reporterów.

Polityka 8.2019 (3199) z dnia 19.02.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Paweł Reszka na pokładzie POLITYKI"
Reklama