O Polityce

8. edycja festiwalu scenariopisarstwa Script Fiesta

materiały prasowe / Polityka
W dniach 26-31 marca w kinie Elektronik i salach Warszawskiej Szkoły Filmowej odbędzie się 8. edycja Script Fiesty – wyjątkowego wydarzenia dla scenarzystów i pasjonatów kina.

Script Fiesta łączy w sobie m. in. festiwal, warsztaty, konferencję, panele dyskusyjne, czy konkursy na „koncepcję scenariusza serialu telewizyjnego”, „scenariusz etiudy do 30 minut” i „scenariusz gry komputerowej”. To nie tylko okazja do prezentacji dorobku uznanych, czy dopiero rozpoczynających karierę scenarzystów, ale także spotkania z czołowymi nazwiskami branży. W tym roku będą to m.in. Jonathan Lynn („Uciekające zakonnice”, „Jak ukraść 10 milionów dolarów”), który poprowadzi warsztaty scenariuszowe dla autorów komedii, Kira-Anne Pelican („Matrix”, „Oczy szeroko zamknięte”) opowie o konstrukcji fantastycznych dialogów, a Tomasz Kolankiewicz o tym, jak napisać świetny horror w polskich warunkach. Festiwalowi towarzyszą trzy konkursy (na scenariusz krótkiego filmu, na koncepcję serialu oraz scenariusz gry komputerowej), których celem jest promocja i nagrodzenie najzdolniejszych autorów. Obok stałych punktów programu pojawi się także nowość – warsztaty pisania scenariuszy filmów dziecięcych i młodzieżowych. Script Fiesta jest organizowana przez Warszawską Szkołę Filmową i jest jedynym tego typu wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale także w kontynentalnej Europie.

Ideą, która przyświeca całemu przedsięwzięciu, jest zorganizowanie w Warszawie wyjątkowej imprezy umożliwiającej twórcom zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, pozyskanie kontaktów z przedstawicielami branży filmowej oraz wymianę doświadczeń z osobami o podobnych zainteresowaniach. Nadrzędnym zadaniem projektu jest stworzenie młodym twórcom kompleksowych warunków rozwoju na poziomie merytorycznym i organizacyjnym, które wskażą odpowiednią drogę w zdobywaniu szczegółowej wiedzy dotyczącej poszczególnych etapów powstawania scenariuszy, ale także pomogą w odkryciu w sobie twórczego potencjału i wykształceniu niezbędnych umiejętności do jego świadomego wyrażania. Wartością dodaną projektu jest integracja środowiska, możliwość nawiązania cennych kontaktów, które mogą przyczynić się do powstania nowych grup twórczych lub też przerodzić się w relacje na polu zawodowym. Głównym modułem programowym projektu jest seria profesjonalnych warsztatów i paneli dyskusyjnych, których celem jest pogłębienie świadomości uczestników Script Fiesty w zakresie poszczególnych etapów powstawania scenariusza filmowego, budowania charakterystyki postaci, czy tworzenia dialogów. Zaproszenie do projektu wybitnych specjalistów nie tylko z Polski ale także z zagranicy, reprezentujących różne środowiska (twórcy filmowi i telewizyjni, literaci, scenarzyści, dramaturdzy), pozwoli młodym twórcom w atrakcyjnej i niecodziennej formule pozyskać rozległą wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające poza standardowe programy nauczania w szkołach filmowych, czy oferowane przez różnego typu kursy scenariuszowe.

Wszystkie elementy programu realizowane są w specjalistycznych wnętrzach Warszawskiej Szkoły Filmowej, prowadzonej przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA (sale wykładowe, sale szkoleniowe) oraz w przestrzeniach Kina ELEKTRONIK (sala projekcyjna).

Więcej informacji na scriptfiesta.pl oraz w mediach społecznościowych wydarzenia.

Facebook https://www.facebook.com/scriptfiesta/

Instagram https://www.instagram.com/scriptfiesta/

Reklama
Reklama