O Polityce

Zmiany w strukturze redakcji „Polityki”

Zmiany w strukturze redakcji „Polityki”

Polityka
Mariusz Janicki pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Polityki”. Łukasz Lipiński zastępcą redaktora naczelnego „Polityki” ds. wydań cyfrowych.

We wtorek 2 kwietnia przy okazji prezentacji nowej odsłony „Polityki” w świecie cyfrowym Jerzy Baczyński, redaktor naczelny „Polityki”, poinformował o zmianach wprowadzonych w strukturze redakcji.

Mariusz Janicki, dotychczas jeden z dwóch (obok Witolda Pawłowskiego) zastępców Jerzego Baczyńskiego, został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy redaktora naczelnego „Polityki”. To nowo utworzona funkcja w strukturze redakcji. Mariusz Janicki pracuje w „Polityce” od 1990 r. Oprócz piastowania stanowiska pierwszego zastępcy redaktora naczelnego jest kierownikiem działu politycznego i komentatorów tygodnika oraz członkiem zarządu wydawnictwa Polityka Sp. z o.o. SKA.

Do grona zastępców redaktora naczelnego dołączył także Łukasz Lipiński, który do tej pory sprawował funkcję redaktora naczelnego Polityki.pl. Lipińskiemu powierzono odpowiedzialność za redakcyjny rozwój „Polityki” w coraz ważniejszym dla całego wydawnictwa obszarze cyfrowym. Łukasz Lipiński trafił do „Polityki” w 2018 r. Wcześniej przez ponad pięć lat był związany z Polityką Insight, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego i dyrektora ds. analiz. Przez 15 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie kierował w różnych okresach działami: krajowym i zagranicznym.

Reklama
Reklama