O Polityce

Dzieje Japonii. Pomocnik Historyczny POLITYKI

Okładka nowego wydania Pomocnika Historycznego POLITYKI Okładka nowego wydania Pomocnika Historycznego POLITYKI Polityka
Jak się ukształtował naród Japończyków? Zapraszamy w podróż przez niezwykłe dzieje mieszkańców Wysp Japońskich i ich państwa.

W Japonii czas płynie inaczej, a historia rządzi się własnymi prawami. Wytwórcy najnowocześniejszych produktów są zanurzeni w naturze i religii, cechuje ich wysoce emocjonalny, zmysłowy stosunek do piękna. Podążają swoimi dō, drogami, które to pojęcie w ich kulturze nabrało znaczenia sztuki/umiejętności nieustannie pogłębianej pod kierunkiem mistrza w danej dziedzinie: czy to władania mieczem, czy układania kwiatów, czy to harmonii ducha, czy parzenia i podawania herbaty.

Uchodzący za pracoholików, szczęśliwych z tygodnia urlopu – chętnie i zbiorowo uczestniczą w niezliczonych świętach matsuri. Znani z rozlicznych sztuk walki – żyją pod rządami pacyfistycznej (choć narzuconej) konstytucji.

Jak się taki naród ukształtował? Zapraszamy w podróż przez niezwykłe dzieje mieszkańców Wysp Japońskich i ich państwa.

Pomocnik Historyczny POLITYKI „Dzieje Japonii” od 12 czerwca w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na sklep.polityka.pl.

Reklama
Reklama