O Polityce

Efekt kuli śnieżnej

„Czas przełomu” – książka Darii i Tomasza Nałęcz

„Patrz na te latarnie. Skończymy na nich” – miał powiedzieć partyjny prominent Stanisław Ciosek do bliskiego współpracownika gen. Wojciecha Jaruzelskiego w 1988 r., kiedy przez kraj przetaczała się fala strajków i było oczywiste, że partia nie wyciągnie kraju z zapaści. A jednak rewolucja, jaka się wkrótce dokonała, była bezkrwawa. Fenomen na skalę światową – obalenie reżimu, wymiana elit, zbudowanie nowego systemu polityczno-ekonomicznego bez ofiar. I w tempie ekspresowym.

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Efekt kuli śnieżnej"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.