O Polityce

OKO.press – bilans trzylatka

Portal OKO.press ma trzy lata

Polityka

Prowadzący dziennikarskie śledztwa i sprawdzający fakty portal OKO.press (który POLITYKA u debiutu współtworzyła i wspierała) kończy właśnie trzy lata. W tym czasie zapracował sobie na niemałą popularność. Tylko w maju na jego stronie gościło 1,6 mln użytkowników (tzw. unique users). Również profile OKO.press w mediach społecznościowych cieszą się dużym zainteresowaniem: na Facebooku śledzi je 255 tys. fanów, na Twitterze – 33 tys. W czerwcu 2018 r., po dwóch latach istnienia, OKO.press mógł się pochwalić 10,5 mln czytelników, którzy ponad 31 mln razy gościli na stronie portalu (otwierając 45 mln razy publikowane tam materiały). Dziś te liczby wzrosły dwukrotnie: od 15 czerwca 2016 r. do 15 czerwca 2019 r. z portalu OKO.press skorzystało prawie 20 mln czytelników, którzy 86 mln razy weszli na jego stronę.

Rozwój portalu (w tym również serwisu dokumentacji Archiwum Osiatyńskiego) wymaga zwiększenia nakładów na bieżącą obsługę. Dlatego tak ważne jest dalsze wsparcie Czytelników i Abonentów. Każdy, kto chciałby wspomóc pracę portalu, może to zrobić poprzez stronę: oko.press/wesprzyj/

Tych, którzy dotychczas wsparli finansowo OKO.press, dziennikarze portalu zapytali, dlaczego to robią. I usłyszeli m.in., że „Wy i POLITYKA nie hejtujecie”. Faktycznie. Na trzylecie serdecznie gratulujemy koleżankom i kolegom z OKO.press.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "OKO.press – bilans trzylatka"
Reklama