O Polityce

Kiedyś broniłam biskupa

W sprawie kard. Bernarda Law'a

Polityka

Po raz pierwszy usłyszałam o pedofilii w Kościele, kiedy ujawniono skandal w archidiecezji bostońskiej; na czele której stał kard. Bernard Law. Odebrałam to wówczas jako nagonkę na Kościół i w jego obronie napisałam do lokalnej gazety w Springfield.

W 1982 r. wraz z rodziną i grupą Polaków poznałam osobiście ówczesnego biskupa Lawa – na wigilii Bożego Narodzenia zorganizowanej dla Polaków w Springfield Missouri łamałam się z nim opłatkiem i muszę wyznać, że był to wspaniały kapłan i człowiek, który, jak nam wyznał, był przyjacielem i wielbicielem Jana Pawła II.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Kiedyś broniłam biskupa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.