O Polityce

Jan Bijak – redaktor nietuzinkowy

Wspominamy Jana Bijaka

Jan Bijak Jan Bijak Tadeusz Późniak / Polityka

90 lat temu, 1 lipca 1929 r., w miejscowości Łagisza (pow. Będzin), przyszedł na świat Jan Bijak, redaktor naczelny POLITYKI w latach 1982–94. Jego imieniny, obchodzone pod koniec czerwca, były kiedyś w redakcji miłym towarzyskim wydarzeniem, które gromadziło przyjaciół z zespołu, „z miasta” i z „Nowej Wsi” (czasopismo, w którym Jan Bijak najpierw przez 20 lat był członkiem redakcji, a po 1969 r. zastępcą redaktora naczelnego). W 2014 r., kiedy zmarł, Daniel Passent, który przez lata był jego zastępcą w POLITYCE, powiedział o Bijaku: „u niego byli ludzie, a u mnie papiery”.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Jan Bijak – redaktor nietuzinkowy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.