O Polityce

Sopocka POLITYKA

O kulturze Wielkiej Brytanii w Sopocie

Festiwal Literacki w Sopocie. Festiwal Literacki w Sopocie.

Serdecznie zapraszamy do Sopotu, gdzie w dniach 15–18 sierpnia odbędzie się VIII edycja Festiwalu Literacki Sopot, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miasto Sopot. W tym roku tematem przewodnim będzie literatura i kultura Wielkiej Brytanii. W ramach Festiwalu, nad którym POLITYKA od lat obejmuje patronat, odbędą się spotkania prowadzone przez naszych dziennikarzy.

Pierwszego dnia (w czwartek 15 sierpnia) Martyna Bunda będzie rozmawiać z Alicją Urbanik-Kopeć, autorką książki „Anioł w domu, mrówka w fabryce”, oraz Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką „Służące do wszystkiego” (oba tytuły były nominowane do Nagrody Historycznej POLITYKI za 2018 r.). Dyskusja rozpocznie się o godz. 14 w Teatrze Wybrzeże (Scena Kameralna, ul. Bohaterów Monte Cassino 30).

Z kolei w niedzielę 18 sierpnia o godz. 17 szef działu Historycznego POLITYKI Marian Turski będzie dyskutował z Grzegorzem Gaudenem, autorem książki „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”. Spotkanie odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki (plac Zdrojowy 2). Tego samego dnia o godz. 18 Aneta Kyzioł poprowadzi spotkanie poświęcone twórczości Caryl Churchill z udziałem Michała Lachmana i Małgorzaty Semil (Scena Kameralna Teatru Wybrzeże).

Więcej o Festiwalu i programie: www.literackisopot.pl

Polityka 32.2019 (3222) z dnia 06.08.2019; Do i od Redakcji; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Sopocka POLITYKA"
Reklama