O Polityce

„Polska PiS. Kronika lat 2015–2019”. Zapis działań rządu, który zmienił kraj

Okładka książki „Polska PiS. Kronika lat 2015–2019” Okładka książki „Polska PiS. Kronika lat 2015–2019” mat. pr.
Zalewani informacjami o kolejnych ustawach i projektach poddających kontroli rządu różne sfery życia publicznego, z trudem nadążamy za biegiem spraw publicznych. Stąd wziął się pomysł kroniki mającej być kalendarium tzw. dobrej zmiany.

Jesienią 2015 r. życie publiczne w Polsce nabrało gwałtownego przyspieszenia. Zwycięski w wyborach obóz polityczny rozpoczął gruntowną przebudowę państwa polskiego. Kierunek przemian zapoczątkowanych w 1989 r. został zakwestionowany.

Zalewani informacjami o kolejnych ustawach i projektach poddających kontroli rządu różne sfery życia publicznego, z trudem nadążamy za biegiem spraw publicznych. Stąd wziął się pomysł kroniki mającej być kalendarium tzw. dobrej zmiany, lakonicznym zapisem podejmowanych przez rząd PiS działań i ich często równie bulwersujących uzasadnień. Kronika to autorski wybór wydarzeń i opinii, które ilustrują proces przestawiania zwrotnicy na torze, po którym Polska poruszała się od 1989 r.

Autor Jan Skórzyński pisząc, wykorzystał swoje doświadczenie dziennikarskie (w tym 12 lat pracy w „Rzeczpospolitej”), warsztat historyka i politologa.

Książka dostępna wyłącznie w księgarniach internetowych w formie e-booka.

Reklama
Reklama