O Polityce

10. PalmJazz Festival | 4 listopada-6 grudnia 2019

materiały prasowe / materiały prasowe
Po pierwsze muzyka. Po drugie jazz. Po trzecie atmosfera. Po czwarte artyści. Po piąte publiczność. Po szóste społeczność. Po siódme kolorowa jesień. Po ósme Gliwice. Po dziewiąte Jazovia. Wreszcie po dziesiąte – PalmJazz Festival – czas start! Już 4 listopada rusza jubileuszowa, dziesiąta edycja Festiwalu, która potrwa do 6 grudnia.

Skojarzeń jest wiele, ale nazwa jest jedna – PalmJazz Festival. Z niekrytą przyjemnością i z pełnym podekscytowaniem Organizatorzy zapraszają wszystkich na jubileuszową, 10 edycję PalmJazz Festival, która tej jesieni nastroi Gliwice, pobudzi wyobraźnię i wciągnie w najpiękniejsze emocjonalne zakamarki duszy. Takie są założenia Festiwalu.

Dekada PalmJazz to setki koncertów, artystów i miliony sytuacji, które każdy przeżywał indywidualnie, ale w poczuciu wspólnoty. Dzięki uczestnikom, wokół tego Festiwalu powstała społeczność, która współtworzy wszystkie chwile PalmJazz. Kompozycja jubileuszowej edycji festiwalu została nakreślona przez Krzysztofa Kobylińskiego – dyrektora artystycznego i oparta jest o artystów, którzy mają do przekazania coś świetnego, muzykę która porusza.

W ciągu ostatniej dekady PalmJazz gościł artystów świeżych, oryginalnych, tych, którzy wyrywają się banałom. Nie zabrakło także gwiazd. Na Festiwalu zagrali między innymi: Branford Marsalis, Randy Brecker, Al. Di Meola, Mike Stern, Trilok Gurtu, Lary Grenadier, Terence Blanchard, Yasmin Levy, Kurt Elling, Richard Galliano, Jan Garbarek, Joshua Redman, Yellowjackets, Hiromi, Stanley Clarke, Bill Evans. Występowali również artyści polskiej sceny: Stanisław Soyka, Hanna Banaszak i wielu, wielu innych.

Znana jest już pełna odsłona PalmJazz Festival 2019. Gwiazdami tegorocznej edycji będą między innymi: John Scofield, Jean-LucPonty & Clara Ponty Quartet, Avishai Cohen Trio. Specjalnym przedsięwzięciem festiwalowym będzie koncert Krzysztof Kobyliński & Friends (Krzysztof Kobyliński, KK Pearls, Erik Truffaz, Stanisław Soyka oraz Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy p/d Marka Mosia), który odbędzie się w Hali Arena w Gliwicach już 15 listopada. Organizatorzy zapraszają również na koncerty towarzyszące, czyli PalmJazz Days, które w tym roku odbędą się w Tarnowskich Górach. Poza koncertami przygotowano także jazzowy wieczór filmowy oraz przedsięwzięcie warsztatowe dla najmłodszych – Jazzowy Mikołaj dla dzieci.

Więcej informacji, pełen program i bilety na stronie: https://www.palmjazz.pl/.

Reklama
Reklama