O Polityce

O raku piersi – riposta

Sprowokowała mnie wypowiedź lekarza ze Szpitala w Birmingham (dr. Zbigniewa Rudzkiego, opublikowana w poprzednim numerze POLITYKI i odnosząca się do rozmowy „Pierwsi w raku” – red.). Treść wywiadu z prof. Pieńkowskim w numerze 45 była trafna i rzetelna, nie wymagała „twardych danych”, jak to sugeruje „birminghamczyk”, bo wywiad to nie sprawozdanie epidemiologiczne. Zapaść badań przesiewowych można uznać za logiczną konsekwencję badań skandynawskich i amerykańskich.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.