O Polityce

Od Szeli do Świerczewskiego

5. edycja konkursu o nagrodę im. M. F. Rakowskiego

Od lewej: Ryszard Jamka, prof. Rafał Chwedoruk, Piotr Stolarczyk, Adam Pacholak oraz prof. Agnieszka Zabłocka-Kos. Od lewej: Ryszard Jamka, prof. Rafał Chwedoruk, Piotr Stolarczyk, Adam Pacholak oraz prof. Agnieszka Zabłocka-Kos. Tadeusz Późniak / Polityka
Polityka

Po raz piąty w redakcji tygodnika POLITYKA zostały wręczone nagrody za najlepsze prace magisterskie z historii PRL. – Przywiązujemy do tego konkursu dużą wagę ze względu na pamięć Mieczysława Rakowskiego i historię naszego tygodnika – mówił redaktor naczelny Jerzy Baczyński. – Uważamy, że dzieje PRL wciąż opowiadane są szczątkowo i tendencyjnie, że ten okres wymaga zainteresowania kolejnych pokoleń badaczy. Ostatnie pięć lat pokazało, że mamy świetnych młodych naukowców z różnych środowisk (historycy, poloniści, architekci) z oryginalnym, świeżym spojrzeniem i interdyscyplinarnymi umiejętnościami – dodał przewodniczący jury prof.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Do i od Redakcji; s. 154
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Szeli do Świerczewskiego"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.