O Polityce

Wydanie specjalne! „Kręgosłup”, premiera serii „Żyjmy lepiej”

„Kręgosłup”, premiera serii „Żyjmy lepiej” „Kręgosłup”, premiera serii „Żyjmy lepiej” Polityka
Podsumowujemy stan wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z różnymi dolegliwościami kręgosłupa. Wydanie dostępne od 5 lutego w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sieci.

Skargi na rozmaite dolegliwości kręgosłupa zgłasza już ponad 80 proc. dorosłych Polaków. Co czwarty pacjent odwiedza z tego powodu co najmniej raz w roku jakiegoś lekarza. 8 mln naszych rodaków cierpi na chorobę zwyrodnieniową. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z najpowszechniejszą chorobą cywilizacyjną. Część dolegliwości wynika w sposób naturalny z deficytu hormonów i starzejących się tkanek, ale inne są sumą złych nawyków, przeciążeń, mikrourazów i niejednokrotnie złej diety.

.POLITYKA/Polityka.

Do współtworzenia naszego kompendium dotyczącego budowy i funkcji kręgosłupa, połączonego z praktycznym poradnikiem, zaprosiliśmy kilkudziesięciu ekspertów – lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów i specjalistów zajmujących się zawodowo rozwiązywaniem problemów związanych z kręgosłupem. Wszyscy dzielą się doświadczeniem i doradzają, jak radzić sobie z problemami wynikającymi z chorób i zwyrodnień kręgosłupa. Proponują konkretne środki prewencyjne i zaradcze – jak nie dopuszczać do bólu, minimalizować go i sprawić, by nie wrócił.

Stan swoich kręgosłupów czytelnicy mogą ocenić, wypełniając specjalnie w tym celu przygotowane ankiety. Na łamach pisma znajdzie się też fotograficzny zestaw 60 łatwych, skutecznych i poglądowych ćwiczeń dla dzieci i dorosłych wraz z klarownymi instrukcjami ich wykonywania. Przygotowane przez doświadczonych fizjoterapeutów zestawy ćwiczeń pomogą w uzyskaniu lepszej sprawności, wzmocnią mięśnie i przyniosą ulgę w bólu.

Wydanie specjalne Polityki „Kręgosłup” (164 strony, cena 24,99 zł) jest dostępne od 5 lutego 2020 r. przez trzy miesiące w dobrych punktach sprzedaży prasy, w sklepie internetowym sklep.polityka.pl oraz w naszej prenumeracie cyfrowej.

.POLITYKA/Polityka.

Reklama
Reklama