O Polityce

Miałem szczęście

Marian Turski: Miałem szczęście

Premier Luxemburga Xavier Bettel i Marian Turski. Premier Luxemburga Xavier Bettel i Marian Turski. Damian Burzykowski

Z dumą odnotowujemy, że nasz przyjaciel – od ponad 60 lat szefujący działowi historycznemu POLITYKI – Marian Turski został uhonorowany medalem Oficera Orderu Zasługi Wielkiego Księstwa Luksemburga. To zaszczytne odznaczenie wręczył mu 28 stycznia w ambasadzie Luksemburga w Warszawie premier Xavier Bettel. Jak przyznał, przygotował na tę okazję przemówienie: – Postanowiłem jednak go nie odczytywać, bo wczoraj wysłuchałem bardzo uważnie Pana słów w Auschwitz – zwrócił się do gościa honorowego Xavier Bettel.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Do i od redakcji; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Miałem szczęście"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.