O Polityce

Wasze listy: Turski nieustannie próbuje leczyć świat z nienawiści

Odpowiedzi na apel: Nobel dla Mariana Turskiego!

Paweł Sawicki (Muzeum Auschwitz) / mat. pr.
Do naszej redakcji przychodzą setki listów poparcia dla inicjatywy zgłoszenia kandydatury Mariana Turskiego do Pokojowej Nagrody Nobla. Oto wybrane fragmenty.
Marian TurskiLeszek Zych Marian Turski

Apel o uhonorowanie naszego przyjaciela Mariana Turskiego Pokojową Nagrodą Nobla spotkał się z głośnym odzewem. Do redakcji POLITYKI wciąż napływają kolejne głosy poparcia, w tym od przedstawicieli środowisk naukowych, artystycznych i opiniotwórczych. Za wszystkie listy serdecznie dziękujemy; kolejne fragmenty nadesłanych wypowiedzi przytaczamy poniżej. Wciąż mogą Państwo podpisać się pod apelem (jego treść, także w języku angielskim, jest dostępna w naszym serwisie: polityka.pl), wystarczy przesłać e-mail na adres: kontakt@polityka.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Wasze listy: Turski nieustannie próbuje leczyć świat z nienawiści"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.