O Polityce

Z palcem w misji

Obiektywizm w TVP?

Czy obywatel płacący z własnej kieszeni abonament dla TVP może skutecznie żądać od niej obiektywizmu, rzetelności i wypełniania misji publicznej? Logika ustawy z 2005 r. o opłatach abonamentowych jest taka: masz zarejestrowany telewizor, jesteś więc ustawowo zobowiązany do daniny na rzecz mediów publicznych („domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik umożliwiający natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika”). Potwierdza to orzecznictwo sądów administracyjnych, w których z urzędami skarbowymi i Pocztą Polską przegrywali zwykli ludzie, a nawet Trybunału Konstytucyjnego, przed którym poległ rzecznik praw obywatelskich.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Do i od Redakcji; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Z palcem w misji"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.