O Polityce

Dzieje Arabów. Nowy Pomocnik Historyczny

Polityka
Nasze wyobrażenia o Arabach są pełne stereotypów, uprzedzeń i uproszczeń. Wydanie specjalne „Dzieje Arabów” dostępne od 11 marca.

Bliski Wschód i Północna Afryka to miejsca, gdzie spotykają się bajeczne bogactwo i bieda, gdzie toczą się gorące i zimne wojny, gdzie średniowiecze zderza się z wyrafinowaną nowoczesnością. Swoją odrębnością religijną, językową, obyczajową Arabowie budzą więcej lęku niż zaciekawienia. Głównym źródłem obaw jest wzajemna obcość i niewiedza. Nie rozumiemy tamtego świata.

Po raz pierwszy spróbowaliśmy uporządkować naszą wiedzę o Arabach w 2011 r., do współpracy zapraszając grono znawców arabskiego świata. Oprowadzili nas oni po cywilizacji mało znanej, prezentowali arabski punkt widzenia na zagadnienia, które dotychczas oświetlał tylko europejski reflektor. Przez te blisko 10 lat od tamtej edycji, jeśli coś się zmieniło, to skala lęków lub nieporozumień. Postanowiliśmy więc wznowić Pomocnik o dziejach Arabów z niezbędnymi uzupełnieniami.

Zapraszamy do lektury!

Pomocnik Historyczny „Dzieje Arabów” ukaże się 11 marca w dobrych punktach sprzedaży prasy. Wydanie specjalne liczyć będzie 132 strony, cena: 25,99 zł. Dostępne w prenumeracie. Można je kupić także na sklep.polityka.pl.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama