O Polityce

Parlament na nowo

Czy mieszany parlament byłby lepszy od obecnego?

Potrzeba nam mądrej władzy. Potrzeba nam mądrej władzy. Polityka

Partie polityczne, pracując nad programami wyborczymi, muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zabiegać o przejęcie władzy, rozważyć wszystkie za i przeciw. Przejęcie władzy oznacza zwolnienie z odpowiedzialności poprzedników i przyjęcie jej na siebie. Inaczej to naigrywanie się z wyborców. W oczach wyborców partie polityczne to maszynki do robienia pieniędzy i poprawiania dobrobytów swoich członków i sympatyków. Nie ma to nic wspólnego z dobrem państwa. Obecna, bardzo trudna sytuacja epidemiczna w Polsce wykorzystywana jest przez obóz rządzący do manipulowania wyborami.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Parlament na nowo"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.