O Polityce

Tajemnice końca wojny. Rozszerzone wydanie Pomocnika Historycznego

Polityka
Trudno zrozumieć dzisiejszy świat, nie wracając do historii. Z tą myślą przygotowaliśmy drugie, rozszerzone wydanie „Tajemnic końca wojny”. W sprzedaży od 6 maja.

Nasi autorzy – wybitni historycy – zadają często prowokacyjne pytania, rozważają też historię alternatywną, szukają nieznanych i mało znanych epizodów i faktów. Przyglądamy się bliżej głównym aktorom i ofiarom tego krwawego spektaklu. Niekiedy podsuwamy nowe interpretacje słynnych wydarzeń, wynikające ze zdobycia nowych dowodów, odrzucenia ograniczeń politycznych i ideologicznych lub z oryginalnego skojarzenia faktów.

Nie trzymamy się kurczowo chronologii, artykuły zgromadziliśmy w kilku działach. Opowiadamy o wojnie wojskowych, szpiegów, polityków, o udziale ludności cywilnej, o skutkach dla losów świata i wreszcie o pamięci – trwających dotąd sporach dotyczących wojny i jej konsekwencji. A po drodze przypominamy wojnę w detalach i na mapach: w kapsułkach informacyjnych opowiadamy o sprawach mniej lub bardziej ważnych, ale oddających klimat tamtego czasu.

Pomocnik Historyczny „Tajemnice końca wojny” od 6 maja w kioskach. Wydanie liczy 140 stron, cena: 25,99 zł. Można je kupić także na sklep.polityka.pl.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama