O Polityce

Świat we mgle

Dlaczego wirus tak zdemolował nam życie?

Symbol Covid-19? Symbol Covid-19? Wojciech J.

Z końcem listopada 2019 r. udało mi się narysować obiektywem aparatu taki oto widok. Podświadomie poczułem, że to nie przypadek. Jest wiosna 2020 r. i już wszyscy wiemy, co zwyciężyło. Widoczne w środkowym fragmencie resztki promieni słonecznych przegrały z czarną, złowrogą mgłą, która zawisła nad światem. Symbol Covid-19?

W imię walki z wirusem i „ochrony życia ludzkiego” gospodarka światowa została przez polityków dosłownie „zarżnięta żywcem”, w wielu krajach konstytucyjnie gwarantowane swobody obywatelskie są unieważniane jednym rozporządzeniem i podpisem jakiegoś ministra, jakby chodziło o regulację określającą zawartość cukru w dżemie czy też sugerowaną długość patyczków do lodów.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Świat we mgle"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.