O Polityce

Głowy w chmurach. Wszystko o pogodzie w nowym „Niezbędniku inteligenta”

Polityka
Od 8 lipca w sprzedaży Niezbędnik Inteligenta w całości poświęcony pogodzie.

Pogoda wiąże się z żywiołami. Burze i ulewy, huragany i tornada, susze i powodzie. Człowiek z jednej strony już wie, jak z nimi żyć, bo uczy się tego od poprzednich pokoleń. Ale z drugiej strony, nie jest do starcia z nimi przygotowany, bo z powodu ocieplenia klimatu występują one tam, gdzie dotąd ich nie było, a tam, gdzie były – nasilają się i są coraz groźniejsze. I wciąż niedostatecznie umie je przewidywać, więc często nie zdąża się przed nimi ochronić. Czy jest na to rada? Tak: trzeba – nie kiedyś, kiedy to będzie wygodne, tylko natychmiast – przestać zatruwać naszą planetę. W przeciwnym razie człowiek już długo na niej nie pożyje.

Ale pogoda wiąże się także z pięknymi zjawiskami. Tęcza, zorza polarna, fatamorgana, purpurowe niebo o zachodzie słońca – wprawiają człowieka w zdumienie i zachwyt (niektórzy to samo mówią o piorunach, choć z nimi akurat lepiej uważać).

W nowym numerze „Niezbędnika inteligenta. Nauka”. Przyglądamy się obu twarzom pogody. Objaśniamy, jak różne zjawiska się tworzą, opowiadamy o tym, co o ich zachowaniu wiedzą badacze i jaką tej podstawie przyszłość – nie tylko Polsce, ale światu – wróżą. Zapraszamy też na wyprawę wysoko w ziemską atmosferę. Czasami naprawdę warto chodzić z głową w chmurach.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama