O Polityce

Ogłoszono laureatów VIII edycji konkursu o Stypendium im. Leopolda Ungera

materiały prasowe / materiały prasowe
POLITYKA jest partnerem konkursu od pierwszej jego edycji w 2013 roku, a jedną z nagród w konkursie jest staż w redakcji POLITYKI.

W tym roku decyzją Kapituły stypendium w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. złotych otrzymał Zbigniew Rokita za reportaż pt. „Rzeczpospolici” opublikowany w miesięczniku „Pismo. Magazyn Opinii”. Ponadto Magdalena Chodownik została nagrodzona dwutygodniowym stażem w dzienniku „Le Soir”, Katarzyna Nakonieczna – jednomiesięcznym stażem w dzienniku „Gazeta Wyborcza”, Paulina Padzik – jednomiesięcznym stażem w tygodniku „Polityka” i Maria Lipińska – współpracą w zakresie obsługi medialnej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Stypendium im. Leopolda Ungera powstało z inicjatywy Rodziny Patrona i zostało ustanowione przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2013 roku. Skierowane jest do młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa – studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia. Dotychczas nagrodzono 36 osób.

Kapitułę Stypendium reprezentują: Rodzina Patrona (Matylda, Monika i Marek Unger), Zygmunt Berdychowski, ks. Adam Boniecki, Stefan Bratkowski, prof. dr hab. Iwona Hofman, Jerzy Kuczkiewicz, Jarosław Kurski, dr Justyna Maguś, prof. dr hab. Stanisław Michałowski, prof. dr hab. Jacek Purchla, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld, Janusz Sepioł, Wojciech Sikora, Marian Turski (POLITYKA).

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama