O Polityce

„Wiedza i Życie” dołącza do naszego wydawnictwa

„Wiedza i Życie” „Wiedza i Życie” materiały prasowe
Polityka Sp. z o.o. SKA przejmuje od wydawnictwa Prószyński Media Sp. z o.o. miesięcznik popularnonaukowy „Wiedza i Życie” i tym samym powiększa swoje portfolio tytułów prasowych.

„Wiedza i Życie” to jedno z najstarszych – z ponad 100-letnią tradycją – czasopism popularnonaukowych ukazujących się w Polsce. Pierwsze nieregularne numery pisma publikowane były jeszcze w 1910 r. Od 1926 r. „Wiedza i Życie” jest miesięcznikiem popularyzującym wiedzę i naukę.

Numer sierpniowy, będący obecnie w sprzedaży, jest ostatnim wydanym przez Prószyński Media Sp. z o.o. Numer wrześniowy „Wiedzy i Życia” – który trafi do kiosków 2 września – ukaże się już pod szyldem POLITYKI.

POLITYKA Sp. z o.o. SKA przejmuje dotychczasową redakcję pisma. Olga Orzyłowska-Śliwińska, która od prawie pięciu lat jest redaktor naczelną „Wiedzy i Życia”, pozostaje na swoim stanowisku.

Nasze portfolio tytułowe powiększa się o jeden z najstarszych tytułów prasowych wydawanych w Polsce. Cieszę się, że w czasach częstego odwrotu od faktów, nauki i wiedzy będziemy wydawcą tytułu, który od zawsze popularyzował wśród Polaków – z niemałym sukcesem rynkowym – racjonalne myślenie i spojrzenie na świat. Wierzymy głęboko, że tytuł dzięki naszym staraniom pozyska nowych czytelników i sympatyków. Zarówno w tradycyjnej wersji papierowej, jak i w wersji cyfrowej – komentuje Jerzy Baczyński, prezes POLITYKI Sp. z o.o. SKA i redaktor naczelny tygodnika POLITYKA.

Prószyński Media Sp. z o.o. był przez wiele lat wydawcą „Wiedzy i Życia”, jesteśmy dumni z tego, że wydawaliśmy ten bardzo zasłużony dla popularyzacji nauki miesięcznik. Jednak jesteśmy przede wszystkim jednym z największych wydawców książkowych w Polsce. Chcemy skupić się strategicznie na rozwoju i dalszej ekspansji na rynku książek. Bardzo nas cieszy, że nowym wydawcą „Wiedzy i Życia” będzie akurat POLITYKA, która dysponuje odpowiednim zapleczem i know-how do kontynuowania wydawania tego miesięcznika – tłumaczy z kolei Maciej Makowski, prezes Prószyński Media Sp. z o.o., dotychczasowy wydawca „Wiedzy i Życia”.

Po przejęciu „Wiedzy i Życia” portfolio papierowych tytułów POLITYKI Sp. z o.o. będzie składało się z: tygodnika POLITYKA, dwutygodnika „Forum”, „Niezbędnika Inteligenta”, „Poradnika Psychologicznego Ja My Oni”, „Pomocnika Historycznego” oraz cyklicznych wydawnictw specjalnych: „Salonu”, „Omnibusa wakacyjnego”, a także serii wydawniczej „Żyjmy lepiej”.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama
Reklama