O Polityce

Fundusz Obywatelski ma patrona

Henryk Wujec Henryk Wujec Leszek Zych / Polityka

Fundusz Obywatelski działa od 2016 r. Za zebrane od obywateli pieniądze wspiera obywatelskie działania na rzecz ochrony praw i wolności, pokoju społecznego i dialogu. Jego duchem sprawczym był Kuba Wygnański, postać kluczowa dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 r. Kapitułę Funduszu tworzą profesorowie: Ewa Łętowska, Adam Strzembosz i Andrzej Zoll. Po śmierci Henryka Wujca rodzina zgodziła się, aby Fundusz nosił jego imię. Fundusz jest bowiem z ducha Henryka Wujca. „Henryk Wujec uosabiał wszystkie te wartości i postawy, które Fundusz Obywatelski stara się wspierać – mówił Kuba Wygnański podczas pogrzebu.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.