O Polityce

Poszerzamy horyzonty: inteligencja dinozaurów

Polityka
Okładkowym tematem magazynu „Wiedza i Życie”, który ukaże się pod naszym szyldem, są badania nad dinozaurami. Czy można ustalić ich kolory? Czy były inteligentne?

We wrześniowym numerze „Wiedzy i Życia”, ukazującym się już pod szyldem nowego wydawcy – Polityki Sp. z o o.o. SKA, tematem okładkowym są badania nad dinozaurami. Czy można ustalić, jakie kolory miały te zwierzęta? Czy były inteligentne? Czy mogły się zachować w bursztynie?

Dowiemy się także, czym jest dla ludzkiego organizmu tłuszcz. Jakie są rodzaje tkanki tłuszczowej? Jak się ją bada, czy komunikuje się z układami nerwowym i immunologicznym? I czy można odziedziczyć skłonność do tycia po przodkach?

Ponadto w numerze teksty z bardzo wielu dziedzin nauki – od astronomii i biologii przez fizjologię i medycynę aż po ornitologię i zoologię. Piszemy o zagadce ewolucji, jaką są kobiece piersi, trujących ptakach, błyskach radiowych w kosmosie, powodach przeklinania, wpływie smogu na chorobę Alzheimera oraz orkach – drapieżnikach doskonałych.

Najnowsze wydanie „Wiedzy i Życia” liczy 80 stron. Do nabycia w kioskach i salonach prasowych. A kto chce mieć pewność, że nie przegapi tego i kolejnych numerów naszego miesięcznika, zapraszamy do prenumeraty: sklep.polityka.pl/wiz

Ciekawej lektury!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama