O Polityce

Patotransplantacja

Po lekturze artykułu „Patotransplantacja” red. Agnieszki Sowy

Nie ma w tym tekście żadnej informacji, której źródłem nie byłyby dokumenty. Nie ma w tym tekście żadnej informacji, której źródłem nie byłyby dokumenty. Polityka
O „nieprawidłowościach” w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego napisaliśmy w POLITYCE 34 w artykule „Patotransplantacja”. Po publikacji otrzymaliśmy polemiki i wyjaśnienia. Niektóre – niestandardowe.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Mirosław Wielgoś przerwał milczenie 12 dni po publikacji, zarazem ostatniego dnia urzędowania. Nie przysłał sprostowania, nie zażądał publikacji. Nie podważa żadnych opisanych w artykule faktów. (Próbował to zrobić szef Kliniki prof. Maciej Kosieradzki, przynosząc osobiście do redakcji listę 12 zarzutów do artykułu, ale po dwóch dniach wycofał się i poprosił redakcję mailem o niepublikowanie oświadczenia). Również dyrektorka Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Marzena Kowalczyk w nadesłanym oświadczeniu nie prostuje żadnych przedstawionych w tekście informacji.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Patotransplantacja"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.