O Polityce

Rewolucja na prowincji

Polityka

To był protest, który zmienił prowincję. W samym sercu Podkarpacia narodził się bunt. Setki osób wyszły na ulice powiatowego miasteczka Lubaczowa, w którym oficjalnie mieszka 12 tys. osób, ale tak naprawdę liczba mieszkańców jest mniejsza, bo wielu wyjechało za chlebem do dużych miast czy za granicę. Do tej pory to miejsce było bastionem PiS, a partia rządząca mogła w wyborach liczyć na olbrzymie wsparcie, sięgające niekiedy ponad 80 proc. W ostatnim tygodniu coś jednak pękło, coś się zmieniło.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Do i od Redakcji; s. 81
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.