O Polityce

Nie na tym polega chrześcijaństwo

Obywatel Janek

Gwałtowne wydarzenia ostatnich dni wywołane przez decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia prawa do aborcji z powodów embriopatologicznych (podjętą bez należytych szerokich społecznych dyskusji, z szeregiem prawnych wątpliwości, a także w środku olbrzymiego kryzysu pandemicznego) powodują, że jako członkinie i członkowie warszawskiej Parafii Ewangelicko-Reformowanej musimy zabrać głos.

Piszemy te słowa z poczuciem niezgody, gdyż widzimy, że decyzje te były podejmowane także z powoływaniem się na wartości chrześcijańskie.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Do i od Redakcji; s. 81
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.