O Polityce

Nowa książka Jacka Żakowskiego „Wirus 2020. Tylko niepewność jest pewna” od 30 listopada w sprzedaży

materiały prasowe / materiały prasowe
Już 30 listopada 2020 roku na rynek trafi nowa książka Jacka Żakowskiego pt. „Wirus 2020. Tylko niepewność jest pewna”. To zbiór rozmów autora na temat rzeczywistości pandemii, a także wydarzeń w Polsce. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Sic!.

Jako doświadczenie globalne, pandemia jest przedmiotem globalnej debaty, która nas w dużej mierze omija, bo zbyt absorbujące jest to, co się dzieje w Polsce. Ale można tę skorupę bolesnej swojskości przebijać. A w każdym razie trzeba przynajmniej próbować, by zrozumieć, co się z nami dzieje. Po to jest książka „Wirus 2020. Tylko niepewność jest pewna”.

Rozmówcy Jacka Żakowskiego:

Wojciech Kopczuk

Daniel Ziblatt

Agnieszka Golec de Zavala

Jacques Rupnik

Jan Pakulski

Grzegorz Ekiert

Tadeusz Zielonka

Martin Krygier

Bart Bonikowski

Iwan Krastew

Leszek Borysiewicz

Michał Krzyżanowski

Dariusz Wójcik

Ireneusz Paweł Karolewski

Elżbieta Korolczuk

Andrzej Walicki

Jacek Żakowski (ur. 1957), komentator "Polityki", "Gazety Wyborczej" i Wirtualnej Polski, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, szef „ambasady” Concilium Civitas i redaktor jej „Almanachu”, autor piątkowych "Poranków TOK FM”, a wcześniej kilkunastu formatów radiowych i telewizyjnych. Wydał kilkanaście książek - ostatnio „Oblężona demokracja” (SIC! 2019). "Dziennikarz Roku 1997", laureat m.in. Superwiktora, dwóch Wiktorów, nagrody PEN Clubu, nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Neonu Festiwalu Malta. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego i Komitetu Etyki w Nauce PAN

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama