O Polityce

Czy bycie optymistą to recepta na szczęście? Lutowe wydanie „Wiedzy i Życia”.

Polityka
Najnowszy numer naszego popularnonaukowego miesięcznika „Wiedza i Życie” w sprzedaży już od 27 stycznia.

Tematem okładkowym tego numeru jest optymizm i jego różne oblicza. Agata Cieślik pokazuje, że bycie optymistą nie zawsze jest dobre i może mieć swoje niebezpieczne konsekwencje. Z tekstu dowiadujemy się także, jaka jest zależność między wiekiem a optymizmem, czy optymizm jest dziedziczny i czy da się go badać u zwierząt.

Andrzej Hołdys opowiada o pierwszych mieszkańcach Ameryki - kim byli, jak tam dotarli i gdzie dalej podążyli. Katarzyna Kornicka-Garbowska opisuje katastrofalne konsekwencje fizycznego grodzenia świata – dla ludzi i zwierząt.
W numerze znalazły się także teksty o nowych technologiach – Robert Czulda pisze o dronach, coraz powszechniej wykorzystywanych w konfliktach zbrojnych, a Mirosław Dworniczak o ekologicznych pociągach, potrafiących osiągać już prędkość 600 km/h.
Osoby zainteresowane medycyną znajdą tekst o naukowym zastosowaniu w tej dziedzinie metali i kamieni szlachetnych, artykuł o progerii – chorobie genetycznej, która zmienia dzieci w starców oraz o nietypowych zastosowaniach śliny. Paweł Walewski w rubryce „Obalamy mity medyczne” rozstrzyga czy szczepionki mRNA są skuteczne i bezpieczne.
Polecamy również opowieść o pustyni Atakama, jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi, które przyciąga badaczy życia i gdzie działa najwięcej obserwatoriów astronomicznych, a także tekst o zoologicznym ewenemencie – góralku, ssaku wyglądającym jak gigantyczny gryzoń, któremu genetycznie bliżej jest do syren, nosorożców i koni.

Wybór tematów z numeru lutowego 'Wiedzy i Życia'PolitykaWybór tematów z numeru lutowego "Wiedzy i Życia"

Lutowe wydanie „Wiedzy i Życia” o objętości 80 stron będzie do nabycia w kioskach i salonach prasowych od 27 stycznia. Zapraszamy także do prenumeraty: sklep.polityka.pl/wiz

E-wydania miesięcznika dostępne są w następujących sklepach internetowych: publio.pl, virtualo.pl, nexto.pl, e-kiosk.pl, egazety.pl, empik.com.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama