O Polityce

Czar Nowej Huty

Zirytował mnie artykuł o Nowej Hucie (POLITYKA 4). Owszem, warunki życia początkowo były straszne, ale i tak dużo lepsze niż we wsiach, z których przyjeżdżano do pracy. Własne łóżko, własne pieniądze, elektryczność itp. Na wsiach własne łóżko jeszcze w latach 70. często było luksusem – kto by tam kupował tyle bielizny pościelowej, no i to wszystko prał. Dla pochodzących ze wsi dziewczyn, mimo niebezpieczeństw, mógł być to najlepszy okres w życiu – własne pieniądze i nikogo do obsłużenia.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Do i od Redakcji; s. 83
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.