O Polityce

„Przyszłość zależy od nas”. Premiera nowej książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej już 26 lutego

materiały prasowe
Niezależnie od tego, czy na zmiany klimatu reaguje się z beztroską, bólem czy złością, „Przyszłość zależy od nas” ma być zaproszeniem do udziału w tworzeniu przyszłości leżącej w rękach wszystkich ludzi. I choć zniechęcającym może być to, jak trudne jest to wyzwanie, wspólnie można mu podołać, bo mamy wszystkie narzędzia, by przeciwdziałać zmianom klimatu już dziś. Premiera książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej, już 26 lutego.

Ludzie stoją dziś przed wyjątkową szansą stworzenia przyszłości, która będzie nie tylko bardziej zrównoważona, ale zwyczajnie lepsza.

  • Mogą mieć dostęp do wydajniejszych i tańszych środków transportu, co doprowadzi do ograniczenia nadmiernego ruchu na ulicach.
  • Mogą cieszyć się czystym powietrzem, które pozytywnie wpłynie na nasz stan zdrowia i sprawi, że życie w miastach będzie o wiele przyjemniejsze.
  • Mogą też rozsądniej korzystać z zasobów naturalnych przez ograniczenie zanieczyszczania terenów lądowych i wód.

Jeśli zdoła się zmienić podejście na takie, które sprzyja środowisku naturalnemu, będzie to znak, że jako ludzkość dojrzeliśmy i zmądrzeliśmy. Nie umniejszając powagi sytuacji, z jaką przyszło zmagać się społeczeństwom w obliczu zmian klimatu, wciąż można zmienić bieg wydarzeń i nie ma żadnych obiektywnych dowodów na to, że to nie może się udać.

Niezależnie od tego, czy na zmiany klimatu reaguje się z beztroską, bólem czy złością, książka ta ma być zaproszeniem do udziału w tworzeniu przyszłości leżącej w rękach wszystkich ludzi. I choć zniechęcającym może być to, jak trudne jest to wyzwanie, wspólnie można mu podołać, bo mamy wszystkie narzędzia, by przeciwdziałać zmianom klimatu już dziś.

Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac, twórcy porozumienia paryskiego, przedstawiają opcje i wskazują, co rządy, korporacje i każdy człowiek może i musi zrobić, aby odeprzeć katastrofę.

Czy uda się zatrzymać globalne ocieplenie na bezpiecznym poziomie? Wielu w to wątpi, nie pamiętając, że pięć lat temu mało prawdopodobne wydawało się światowe porozumienie dla klimatu. Udało się, a Christiana Figueres, jedna z twarzy sukcesu porozumienia paryskiego, wraz ze swoim współpracownikiem przekonują, że mimo trudności można uratować klimat i przyszłość. Tym razem jednak sukces nie zależy tylko od polityków, wszyscy musimy się wziąć do roboty. Edwin Bendyk

Jedna z najbardziej inspirujących książek, jakie w życiu czytałem. Yuval Harari

Jesteśmy w krytycznym momencie dla przetrwania ludzi i reszty życia na Ziemi. Ta książka wyjaśnia, co musimy zrobić, aby ochronić naszą wspólną przyszłość. Leonardo DiCaprio

Porozumienie paryskie było punktem zwrotnym dla ludzkości. W tej ważnej i aktualnej książce dwóch głównych twórców tego porozumienia pokazuje nam, dlaczego i jak możemy teraz zrealizować jego obietnicę. Jane Goodall

Więcej o książce na https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/przyszlosc-zalezy-od-nas-jak-przetrwac-kryzys-klimatyczny-900.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama