O Polityce

Jak działają hakerzy? Marcowe wydanie "Wiedzy i Życia".

Numer 03/2021 w sprzedaży od 24 lutego 2021 r. Numer 03/2021 w sprzedaży od 24 lutego 2021 r. Polityka
Najnowszy numer naszego popularnonaukowego miesięcznika „Wiedza i Życie” trafi do sprzedaży 24 lutego.

Tematem okładkowym marcowego wydania są zagrożenia związane z cyfryzacją naszego świata. Prezentujemy różne oblicza hakerów systemów komputerowych – od groźnych przestępców, szantażystów i złodziei internetowych kont czy hakujące państwa po haktywistów i pasjonatów, z których działalności społeczeństwo ma korzyść. Przed nami wielka rewolucja internetu rzeczy. Jak zmieni ona charakter hackingu? Jak wygląda biohacking, czyli „włamywanie” się do żywych organizmów? Jakie przedsięwziąć środki bezpieczeństwa, by ustrzec się przed włamaniem na konto czy kradzieżą tożsamości? O tym wszystkim w artykule Jakuba Chabika.

W tym wydaniu także m.in.: skąd się bierze sekret siły Szerpów, jak politycy wyręczyli naukowców w zmierzeniu Mount Everestu, na czym polega zjawisko ognistych tornad, jak powstają zapałki i czy można produkować metal z roślin. Polecamy również tekst o ewolucji wizerunku wampira, która doprowadziła do powstania odrębnej subkultury, niezdrowo fascynującej się wampiryzmem i zapraszamy na spacer po bliskowschodnich skalnych miastach Petra i Hegra, które odżyły dzięki zapotrzebowaniu na nowe miejsca turystyczne.

Wybrane tematy marcowego numeru 'Wiedzy i Życia'PolitykaWybrane tematy marcowego numeru "Wiedzy i Życia"

Marcowe wydanie „Wiedzy i Życia” o objętości 80 stron będzie do nabycia w kioskach i salonach prasowych od 24 lutego. Zapraszamy także do prenumeraty: sklep.polityka.pl/wiz

E-wydania miesięcznika dostępne w następujących sklepach internetowych: publio.pl, virtualo.pl, nexto.pl, e-kiosk.pl, egazety.pl, empik.com.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama