O Polityce

Wątroba na kacu

Polityka
Najnowszy numer naszego popularnonaukowego miesięcznika „Wiedza i Życie” trafi do sprzedaży 31 marca.

Im dłużej jesteśmy zamknięci w domach z powodu pandemii, tym większym problemem staje się nadużywanie alkoholu. Wątroba próbuje przemówić nam do rozumu i przystopować konsumpcję napojów wyskokowych. To od wątroby zależy, czy ktoś jest abstynentem. Warunkuje też naszą miłość do słodyczy.

Naszym tematem okładkowym są gekony – niezwykłe gady, które potrafią wspinać się gładkie, pionowe ściany i widzą kolory w nocy.

Dla zainteresowanych przemianami społecznymi mamy tekst o pojawieniu się mody na wypoczynek nad Bałtykiem. Dowiemy się gdzie wtedy letnicy mieszkali, w jakich strojach się kąpali albo do czego służyły wanny z podgrzewaną wodą morską. Polecamy także artykuły o darknecie, gdzie piszemy, jak się do niego dostać i co można tam załatwić. Niektórzy porównują darknet do bram piekieł i nie ma w tym zbytniej przesady.

Dla czytelników pragnących oderwać się od ziemskich spraw przygotowaliśmy informacje o budowie stacji orbitalnej Gateway, mającej się stać pośrednim etapem podróży z Ziemi na Księżyc, oraz o tym, jak promieniowanie słoneczne zmienia tor planetoid i czy powinniśmy się obawiać, że w najbliższych latach któraś z nich uderzy w Ziemię. Piszemy też o erupcjach w naszym Układzie Słonecznym, m.in. na Enceladusie, Trytonie i Ceres. Czy ich obserwacje pomogą odnaleźć pozaziemskie życie?

Kwietniowe wydanie „Wiedzy i Życia” o objętości 80 stron będzie do nabycia w kioskach i salonach prasowych od 31 marca. Zapraszamy także do prenumeraty: sklep.polityka.pl/wiz E-wydania miesięcznika dostępne w następujących sklepach internetowych: publio.pl, virtualo.pl, nexto.pl, e-kiosk.pl, egazety.pl, empik.com.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama