O Polityce

Obrona psychopatów

POLITYKA 11/2021 POLITYKA 11/2021 Polityka

Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł Ewy Wilk „Władza zakłada butę” (POLITYKA 11), w którym autorka stwierdza, że: „System polityczny w Polsce od sześciu lat ścieli drogę do rozmaitych osobliwości psychologicznych”. Zgadzam się z wybrzmiewającą z tekstu tezą, że wśród ważnych postaci układu władzy znajdują się osoby, u których widać niektóre symptomy antyspołecznego zaburzenia osobowości (w niektórych systemach nazywanego osobowością dyssocjalną, potocznie takie osoby nazywa się psychopatami).

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Do i od Redakcji; s. 107
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.