O Polityce

Mistrzyni w dawnym stylu

Barbara Olszewska, mistrzyni w dawnym stylu

Barbara Olszewska (1939 - 2021) Barbara Olszewska (1939 - 2021) Tadeusz Późniak / Polityka
W wieku 81 lat odeszła Barbara Olszewska, reportażystka POLITYKI, wrażliwa na innych, niezwykle skrupulatna.

Barbara przepracowała całe życie zawodowe w POLITYCE, była częścią historii naszego pisma. Pisała reportaże społeczne, obyczajowe, o życiu ludzi, ich sprawach, dolach i niedolach. Jeśli pojawiała się w nich polityka, to pośrednio, z natury czasów, w których żyli bohaterowie jej tekstów. Basia unikała jednak tematów stricte politycznych.

Zwykła była długo majstrować przy temacie. Robiła plan pracy: z kim należało rozmawiać, gdzie, jak nie pominąć opinii każdej ze stron. Materiały do tekstu o ulicy Emilii Plater, gdzie dawniej można było o zmroku dostać cegłą po łbie, zbierała kilka tygodni.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Pożegnanie; s. 122
Oryginalny tytuł tekstu: "Mistrzyni w dawnym stylu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.