O Polityce

Państwo mafijne

Dla wielu obywateli wygranie w 2015 r. wyborów przez Zjednoczoną Prawicę było powodem do niepokoju i troski o przyszłość praworządności w Polsce. Już pierwsze posunięcia władzy (chociażby w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego) niestety obawy te potwierdzały. Myślę jednak, iż niewielu przewidywało wtedy, do jakiego stanu może doprowadzić sposób sprawowania władzy przez rządy ZP. Kolejne opisywane przez media afery z udziałem osób należących do obozu władzy lub z tym obozem związanych prowadzą do zatrważającego wniosku, że Polska może zmierzać w kierunku państwa mafijnego, którego istota sprowadza się do bezprawia i rządów bezkarnej grupy kontrolującej już prawie wszystko i wykazującej ogromną determinację, aby niedługo tego „prawie” nie było już wcale.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Do i od Redakcji; s. 123
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.