O Polityce

Rzecz o używkach

Mimo iż alkohol zabija w Polsce kilkadziesiąt razy więcej ludzi niż narkotyki, represyjnej polityce wobec narkomanii towarzyszy ekstremalnie liberalna polityka wobec alkoholu. Mimo iż alkohol zabija w Polsce kilkadziesiąt razy więcej ludzi niż narkotyki, represyjnej polityce wobec narkomanii towarzyszy ekstremalnie liberalna polityka wobec alkoholu.

W 13. numerze POLITYKI z sympatią odnotowaliście, że w Norwegii zaniechano karania za posiadanie narkotyków, przynajmniej w ilościach, które ustawodawca uznał za graniczne, np. 2 gramy kokainy. Przyjęte przez Norwegów rozwiązanie niesie za sobą mniej skutków ubocznych niż legalizacja marihuany, która uruchomiła potężne interesy komercyjne, zwłaszcza w USA. W rezultacie konsumpcja rekreacyjna marihuany w USA wzrosła.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.