O Polityce

Rozważni i romantyczni. Nowy Pomocnik Historyczny

Polityka
Od 1 czerwca w sprzedaży wydanie „Piękna epoka. Historia XIX w.”, czyli stulecia, w którym zbiegły się rewolucje przemysłowa, francuska i techniczna.

Wiek XIX nazywany jest przez historyków najdłuższym stuleciem, bo tradycyjnie przyjmuje się ramy jego trwania od 1789 r. aż do 1914–1918 r. To wtedy narodziła się nowoczesność. Poczynając od podstawowych dla współczesnej cywilizacji wynalazków, przez fundamentalne teorie naukowe, rewolucję przemysłową, modernizację społeczną, urbanizację, nowe prądy w sztuce i polityce, na rozumieniu narodu i pojawieniu się koncepcji państwa narodowego kończąc.

Ludzkość żyła wcześniej w wielu izolowanych bańkach stanowych, geograficznych, mentalnych. I oto zbiegły się w czasie rewolucje przemysłowa, francuska i techniczna, a ziemska rzeczywistość zaczęła być scalana. Przykładowo wynalazek maszyny parowej ułatwił ludziom pracę i w dalszej perspektywie przyczynił się do powstania zjawiska czasu wolnego dla coraz liczniejszych grup społecznych, otwierając szeroko rynek konsumencki i napędzając statki i lokomotywy, tym samym umożliwiając tanie przemieszczanie się, skracanie dystansu ludziom, towarom oraz ideom. Świat kurczył się i otwierał równocześnie. Zapraszamy do lektury o pięknej epoce doniosłych zmian w niemal wszystkich dziedzinach życia ludzkości.

Partnerem wydania jest Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie.

Pomocnik Historyczny „Piękna epoka” od 1 czerwca w dobrych punktach sprzedaży prasy i w internetowym sklepie „Polityki”. Wydanie liczy 140 stron, cena: 25,99 zł. Wszystkie teksty są też dostępne w internecie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama