O Polityce

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry

Pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry w Wiśle odbędzie się w dniach od 28 do 30 maja. Pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry w Wiśle odbędzie się w dniach od 28 do 30 maja.
28-30 maja w Wiśle odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry – wydarzenia poświęconego twórczości Jerzego Pilcha, wybitnego pisarza, laureata Paszportu POLITYKI i wieloletniego felietonisty naszego tygodnika.

Pisarstwo zmarłego rok temu Jerzego Pilcha będzie głównym, ale nie jedynym, tematem Granatowych Gór. Celem festiwalu jest także próba podjęcia ważnych i aktualnych kwestii dotyczących szeroko rozumianej kwestii słowa – czy to w literaturze, czy to w mediach, czy w innych formach opowiadania świata – a także propagowanie kultury czytelnictwa. Głos w tej dyskusji będzie miał także tygodnik POLITYKA. W festiwalowych panelach udział wezmą: redaktor naczelny Jerzy Baczyński, a także Artur Domosławski, Justyna Sobolewska i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Pierwszego dnia festiwalu (tj. w piątek, 28 maja) Jerzy Baczyński w ramach cyklu „Bezpowrotnie utracony średnik. O prozie Pilcha” opowie o Pilchu felietoniście, a Katarzyna Czajka-Kominiarczuk podczas panelu „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat” wytłumaczy, jak popularne produkcje telewizyjne opowiadają świat.

W sobotę, 29 maja w dyskusji poświęconej biografiom (cykl „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat”) udział weźmie Artur Domosławski, autor biografii Ryszarda Kapuścińskiego i Zygmunta Baumana, natomiast w niedzielę, 30 maja Justyna Sobolewska w ramach panelu „Moja kochana, dumna prowincja” opowie o twórczości i życiu Kornela Filipowicza.

Tygodnik POLITYKA jest patronem medialnym Festiwalu Granatowe Góry.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama
Reklama