O Polityce

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry

Pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry w Wiśle odbędzie się w dniach od 28 do 30 maja. Pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry w Wiśle odbędzie się w dniach od 28 do 30 maja.
28-30 maja w Wiśle odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Granatowe Góry – wydarzenia poświęconego twórczości Jerzego Pilcha, wybitnego pisarza, laureata Paszportu POLITYKI i wieloletniego felietonisty naszego tygodnika.

Pisarstwo zmarłego rok temu Jerzego Pilcha będzie głównym, ale nie jedynym, tematem Granatowych Gór. Celem festiwalu jest także próba podjęcia ważnych i aktualnych kwestii dotyczących szeroko rozumianej kwestii słowa – czy to w literaturze, czy to w mediach, czy w innych formach opowiadania świata – a także propagowanie kultury czytelnictwa. Głos w tej dyskusji będzie miał także tygodnik POLITYKA. W festiwalowych panelach udział wezmą: redaktor naczelny Jerzy Baczyński, a także Artur Domosławski, Justyna Sobolewska i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Pierwszego dnia festiwalu (tj. w piątek, 28 maja) Jerzy Baczyński w ramach cyklu „Bezpowrotnie utracony średnik. O prozie Pilcha” opowie o Pilchu felietoniście, a Katarzyna Czajka-Kominiarczuk podczas panelu „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat” wytłumaczy, jak popularne produkcje telewizyjne opowiadają świat.

W sobotę, 29 maja w dyskusji poświęconej biografiom (cykl „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat”) udział weźmie Artur Domosławski, autor biografii Ryszarda Kapuścińskiego i Zygmunta Baumana, natomiast w niedzielę, 30 maja Justyna Sobolewska w ramach panelu „Moja kochana, dumna prowincja” opowie o twórczości i życiu Kornela Filipowicza.

Tygodnik POLITYKA jest patronem medialnym Festiwalu Granatowe Góry.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama