O Polityce

Początek końca III Rzeszy

Polityka
16 czerwca ukaże się Pomocnik Historyczny POLITYKI Operacja „Barbarossa”.

Operacja Barbarossa miała być najbłyskotliwszą z błyskawicznych wojen Hitlera, zwieńczeniem wizji Führera, do której przekonał masy Niemców. Zwycięstwo miało zapewnić aryjczykom przestrzeń życiową na skolonizowanym Wschodzie. Przyszły kanclerz III Rzeszy pisał o tym już w 1924 r. w „Mein Kampf”. By zrealizować ten plan musiał tylko zdobyć władzę nad Niemcami, a potem przeprowadzić kilka operacji politycznych i militarnych. Należało naprawić szkody wyrządzone Niemcom przez traktat wersalski, zabezpieczyć sobie tyły na zachodzie i południu Europy oraz oczyścić przedpole do marszu na Wschód. Ale Wschód był zarządzany dyktatorską ręką Stalina, a Związek Sowiecki miał własne plany mocarstwowe. Obaj dyktatorzy byli związani paktem Ribbentrop-Mołotow. Jak w tych warunkach doszło do najkrwawszej wojny między nimi? Jak ona przebiegała? W perspektywie całej II wojny konfrontacja Wehrmachtu z Armią Czerwoną okazała się początkiem końca III Rzeszy.

Pomocnik Historyczny POLITYKI Operacja „Barbarossa” ukaże się w dobrych punktach sprzedaży prasy. Wydanie specjalne liczyć będzie 140 stron, cena: 25,99 zł. Można je będzie kupić na także na sklep.polityka.pl.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama